Kup chlapovi kus zdraví

Aktuality Pomáháme Ročník 2015

Nadační fond Petra Koukala chce ve spolupráci s klinikou Urosanté a s ženskou pomocí dostat 500 mužů na vyšetření, které jim může zachránit život.

Praha – 10. listopadu 2014 – Nadační fond Petra Koukala ve spolupráci s klinikou Urosanté spustili prodej voucherů na speciální komplexní preventivní prohlídku “STK PRO CHLAPY”, ušitou na míru mužům a mužskému zdraví. Slouží k odhalení nejčastějších civilizačních onemocnění mužů se zaměřením na uroonkologická, urologická a andrologická onemocnění.  Vouchery je možné zakoupit na webu https://urosante.cz/stk-pro-chlapy/.

Petr Koukal je náš historicky nejúspěšnější badmintonista, který v 25 letech překonal rakovinu varlete. Od té doby se snaží bourat tabu o mužském zdraví. Založil nadační fond a v rámci kampaně STK pro chlapy usiluje o to, aby muži chodili na preventivní prohlídky a zajímali o své zdraví alespoň tak, jako o své auto.

Akce „Kup chlapovi kus zdraví“ cílí hlavně na ženy. „Chlap na prohlídku sám od sebe nepůjde, je třeba, aby ho ohlídala žena,“ vysvětlil její zaměření Petr Koukal. Smyslem projektu je dostat nejméně 500 mužů na preventivní vyšetření, které jim může zachránit život.

Voucher na preventivní komplexní prohlídku mohou ženy dát svým mužům jako dárek k Vánocům. Lze ho zakoupit na přednáškách a společenských akcích, prostřednictvím webu STK pro chlapy a na stránkách pražské kliniky Urosanté (https://urosante.cz/stk-pro-chlapy/), která je dlouhodobým partnerem projektu. Část z ceny voucheru bude použita na pokrytí nákladů na vyšetření a zbylý výtěžek z prodeje půjde na Nadační Fond Petra Koukala.

Preventivní komplexní prohlídka v oboru urologie se zaměřuje na civilizační onemocnění (nádory, litiáza). Slouží jako prevence k vyloučení uroonkologických onemocnění, zejména nádorů prostaty, měchýře, ledvin, varlat a penisu. Součástí prohlídky je odebrání anamnézy, fyzikální (manuální) vyšetření urologem včetně vyšetření varlat a per rectum, kompletní sonografické vyšetření urogenitálního traktu (ledviny, močový měchýř, prostata, varlata, postmikční reziduum) a samozřejmě závěrečné zhodnocení a doporučení lékaře.

Něco málo ze statistiky:

Ročně se objeví 440 nových případů rakoviny varlat ve věku mezi 18 až 35 let. Denně umírají až 4 muži nad 50 let v důsledku rakoviny prostaty. Česká republika je na prvním místě v Evropě ve výskytu rakoviny tlustého střeva a konečníku u mužů. Pomoci by měla větší informovanost a proaktivní přístup k tematice mužského zdraví na veřejnosti.

O nadačním fondu Petra Koukala

Nadační fond realizuje pod značkou STK PRO CHLAPY projekty, které si kladou následující cíle:

·        provádět osvětu a podporovat zdraví mužů v České republice,

·        otevřeně mluvit, komunikovat a porušovat „tabu chlapského zdraví“,

·        vzbudit zájem o problematiku mužského zdraví jako společenského tématu, které se dotýká bezprostředně každého muže – blízkých, rodiny – s důrazem na závažná onemocnění mužů:

o       rakovinu varlat,

o       mužskou neplodnost,

o       nádor prostaty,

o       rakovinu tlustého střeva a konečníku, tzv. kolorektální karcinom

·        Kontakt pro média:

Stance Communications, s.r.o.

Štěpán Dlouhý

Account Manager

Salvátorská 931/8, Praha 1

Tel.: + 420 224 810 809, + 420 602 685 131

E-mail: stepan.dlouhy@stance.cz

      www.stance.cz