Nejčastější dotazy

Připravili jsme pro vás seznam nejčastějších otázek a odpovědí. Pokud nenaleznete odpověď na svůj dotaz, napište nám na  kbelska10@palestra.cz

Odkaz na registraci a výši startovného naleznete na stránce Registrace

Kompletní návod, jak se přihlásit na závod a spravovat svou registraci, nejdete na stránce Nápovědy Sportovního servisu

V případě, že jste nedostal email o aktivaci účtu nebo jste neobdržel instrukce o tom jak zaplatit startovné na závod, prosím postupujte následovně:

  1. Zkontrolujte svojí poštovní schránku (účty @seznam.cz @email.cz @atlas.cz mají často problémy s doručením emailu od nás) v části Spam
  2. Pokud není email ani ve Spamu, tak nás kontaktujte na adrese sportovniservis@gmail.com a my se budeme snažit Vám pomoci

Závodník, který vyplnil svojí přihlášku chybně nebo neúplně (chybějící informace o týmu, nesprávná velikost trička, chybějící mobilní telefon apd.) má možnost svojí registraci upravit následujícím způsobem:

  1. Přihlašte se do systému pomocí emailu a hesla
  2. Vyberte akci na kterou jste přihlášeni
  3. Najděte svojí přihlášku ve startovní listině (pro automatické nalezení klikněte na “Jen můj tým”)
  4. Klikněte na tlačítko Upravit a následně máte možnost upravit svojí přihlášku do závodu.

Elektronická registrace bude otevřená pouze v pátek den před závodem.

V den závodu je to možné  se registrovat přímo u startu v Centrálním parku ve Kbelích od 8,30 do 10 hodin. První start bude právě v těch 10 hodin.

Kapacita závodu je 350 účastníku, v případě naplnění budou registrace uzavřeny, doporučujeme tedy registraci v pátek on-line.

Ano, tričko dostanou všichni účastníci a účastnice štafety i závodu na 10 km. Veškerý servis je pro obě trati stejný. 

Vyzvednutí umožňujeme na základě předložení potvrzujícího e-mailu s přidělením startovního čísla. Není bezpodmínečně nutné, aby startovní číslo vyzvedával přímo běžec. Umožňujeme i variantu vyzvednutí startovních čísel pro více běžců najednou.

Ano, hlavní závody (5 a 10 km) jsou měřeny každému závodníkovi pomocí čipu, který dostane při vyzvednutí startovního čísla před závodem.

Ve výsledkové listině každý závodník najde dva časy. Oficiální čas je čas jeho doběhu do cíle měřený od výstřelu startovní pistole.

Protože víme, že ve startovním koridoru trvá několik minut než všichni proběhnou startovním polem, je všem závodníkům měřen i čistý čas na uběhnuté trati. Čas se „zapíná“ až teprve proběhnutím přes koberec na startu a končí proběhnutím cílovým měřícím kobercem.

Není tedy nutné se tlačit ve startovním poli dopředu, nic tím nezískáte.

Dětské závody budou měřeny ručně, odpadá zde nutnost práce s čipy.

Časomíra viz. www.sportovniservis.cz

Podle předpokládaného doběhu budou připraveny koridory 40 – 45 – 50 – 60 min, tak aby se předešlo zbytečnému kličkování mezi pomalejšími běžci. V prvních třech koridorech bude zřetelně označený vodič.

Logicky z toho vyplývá že nemá cenu si přilepšovat čas, měla by tak být na trati větší pohoda, a vodičů se tak můžete při závodě držet.

Řazení do koridorů není tak striktní jako třeba na závodech RUNCZECH, samotný výběr necháváme na slušnosti běžců.

Ano, je to možné, nemáme v tomto směru omezení, jen žádáme účastníky s kočárkem, aby startovali ze zadních pozic z důvodu velkého počtu běžců na startu.