Registrace

Online registrace jsou otevřeny od 7. 11. 2021 do středy 2.3. do 20 hodin.

Potom už bude možné se přihlásit pouze osobně v EXPO v Decathlonech Letňany (čtvrtek od 14 do 20 hodin) nebo Černý Most (pátek od 14 do 20 hodin).

Přihlásit se můžete také na místě v den závodu.

Kapacita závodu je 1 400 závodníků (včetně štafet). Kapacita štafet je 100 dvojic.

* Odesláním přihlášky souhlasíte s pravidly pro ochranu osobních údajů

Startovné

Ročník 2022

Závodníkům v rámci startovného nabízíme výživové a kondiční poradenství na PALESTRA Kbelskou 10 zdarma

V rámci registrací si můžete objednat kompletní zátěžový test se spiroergonometrií za zvýhodněnou cenu 1 120  Kč – popis níže

Závod na 10 km

 • 450 Kč při online registraci do 28. 2. 2022 včetně (při registraci do 28. 2. také budete mít na startovním čísle své jméno nebo přezdívku)
 • 500 Kč při registraci v termínu 1. – 5. 3. 2022
 • 100 Kč pro seniory kategorie ME69, M70+, ZE69, Z70+ bez rozdílu času přihlášení
 • Zdarma pro účastníky Akademického MČR v silničním běhu (studenti přihlášení na AM ČR si při vyzvednutí startovního čísla musí s sebou vzít průkaz studenta, např. ISIC).

Štafeta dvojic 6 + 4 km

 • 700 Kč pro dvojice bez rozdílu času přihlášení

Týmová soutěž

 • 1 800 Kč za tým pěti účastníků bez rozdílu času přihlášení. Registrace k týmové soutěži najdete ZDE

Dětské závody

Dětské závody jsou součástí PALESTRA Wellness dne, informace najdete ZDE

Dárkové poukazy

Startovné na závod si můžete nejen koupit pro sebe, ale můžete jej i věnovat. A to nejen k Vánocům, ale třeba i v lednu jako motivaci k vyplnění předsevzetí, nebo kdykoliv až do závodu.

Připravili jsme pro vás dárkové poukazy jak pro jednotlivce na závod na 10 km, tak pro dvojice na závod 6 + 4 km. Obě varianty je možné také zakoupit s kompletním zátěžovým testem se spiroergonometrií. 

Jak postupovat, abyste poukaz koupili, ale obdarovaný o tom nevěděl?

 1. Po přihlášení na https://www.sportt.cz  a výběru závodu pomocí tlačítka „Přihláška“ se Vám objeví Váš seznam závodních profilů.
 2. V případě, že chcete přihlásit někoho dalšího tak pomocí tlačítka „Přidat nového závodníka“ vytvoříte nový profil závodníka, který je po vyplnění rovnou přihláškou do závodu. Potvrzení o registraci přijde do vašeho emailu (všechny profily mají vaší emailovou adresu). 
 3. Po zaplacení startovného Vám přijde emailem potvrzení o platbě, ve kterém budete mít odkaz na dárkový poukaz (nebo je najdete zde). Ten si můžete stáhnout, vytisknout a dárkový poukaz dále personalizovat a předat přihlášené osobě.

Komplexní vyšetření v Diagnostickém centru PALESTRA

Zajímá vás, jak rychle máte běhat? A jak dlouho? A ptáte se, mám běžet pořád stejně rychle? Podobně zkušenější běžec, který chce dosáhnout lepších výsledků a závodit s těmi nejlepšími, se ptá: Jak zrychlit? Kolikrát můžu trénovat, abych to vydržel?  Někdo se chce řídit výhradně svými pocity, jiný je zase zastáncem jasných čísel a řídí se podle přístrojů. Pokud patříte spíš do té druhé skupiny, nabízíme vám pár tipů, jak si ušetřit spoustu času marnou snahou najít vhodnou intenzitu tréninku.

Koupili jste si sporttester a teď co s ním? Ukazuje vám nějaká čísla srdeční frekvence. Běžíte a vidíte, že hodnota stoupá, zpomalíte a klesá. Ale jaké je to správné číslo, kde byste se měli pohybovat?

VŠTVS PALESTRA a její Diagnostické centrum Vám nabízí vyšetření metodou spiroergometrie, z kterého dostanete odpovědi nejen na otázky týkající se vhodné intenzity zátěže. 

Komplexní vyšetření v našem Diagnostickém centru zahrnuje:

 • posouzení klidového i zátěžového EKG lékařem
 • klidovou spirometrii  – vyhodnocení vitální kapacity plic a průchodnosti v dýchacích cestách
 • zátěžový test metodou spiroergometrie do maxima
 • vyhodnocení vytrvalostní, rychlostně vytrvalostní a anaerobní zdatnosti
 • vyhodnocení zóny tepové frekvence pro další trénink a rozvoj vytrvalostních schopností
 • vyhodnocení dechových schopností při zátěži
 • vyhodnocení reakce krevního tlaku na zátěž
 • analýza množství svalů a tuku v těle metodou bioelektrické impedance

Zátěžové vyšetření si můžete za zvýhodněnou cenu objednat při registraci k závodu, nebo jej můžete koupit jako dárek.  Termín vyšetření si domluvíte s Mgr. Kamilou Bulířovou, email: bulirova@palestra.cz, telefon: 212 277 747.

Kompletní zátěžový test se spiroergonometrií je v rámci registrací za zvýhodněnou cenu 1 120  Kč.