Nechte si poradit s přípravou na závod. Závodníkům v rámci startovného nabízíme výživové a kondiční poradenství na PALESTRA Kbelskou 10 zdarma. Naši studenti bakalářského programu „Výživové poradenství a sportovní diagnostika“ vám pomohou v rámci své odborné praxe.

Jak již název oboru napovídá, jeho studenti jsou odborníky na výživu. Pomohou vám zodpovědět vaše otázky ke stravování obecně, nejen ke sportovnímu jídelníčku. Vyvážená, optimální a racionální strava dokáže výrazně podpořit sportovní výkon, ale současně také předcházet civilizačním chorobám. Ve výsledku pak dochází k významnému zlepšení kvality života. V dnešní době internetu a všude číhající reklamy je velmi obtížné se v množství dostupných informací zorientovat. Na většinu sdělení o výživě lze bleskově dohledat argumenty, jež tato fakta popírají. Nejlepší možností, jak zmiňovaný informační kruh rozetnout, je spojit se s odborníkem na výživu a naučit se tuto sféru informací kriticky zhodnotit. Věříme, že naši studenti těmi pravými odborníky opravdu jsou a svými znalostmi, doporučeními a zkušenostmi vám pomohou dosáhnout stanovených cílů.

Každý z běžců si může vybrat “svého” poradce, se kterým pak bude konzultovat svůj jídelníček. Někteří studenti nabízejí také tréninky a kondiční přípravu na závod. Vše probíhá pod odborným dohledem pedagogů VŠTVS PALESTRA, včetně našeho nového kolegy RNDr. Petra Fořta, CSc.

Pro poradenství využíváme zázemí Diagnostického centra. Závodníkům nabízíme za zvýhodněnou cenu v rámci startovného vyšetření metodou spiroergometrie, ze kterého dostanete odpovědi nejen na otázky týkající se vhodné intenzity zátěže.

Kapacita poradenství je omezená, proto si, prosím, rezervujte svou konzultaci co nejdříve.