Největší změny pro účastníky hlavního závodu

Aktuality Ročník 2020

V letošním roce došlo ke dvěma plánovaným změnám:

  • V letošním roce není závod pro ženy na 5 km, je částečně nahrazen štafetou 6+4 km. První člen štafety startuje ve společném startu v 12:30 hodin. Předávka je na 6. km ve Vinoři, těsně před občerstvovací stanicí, na levé straně silnice. Pro odjezd na předávku je zajištěn autobus, který odjede v 12:15 z autobusové zastávky Kbely (před samoobsluhou BILLA), bude parkovat ve Vinoři v blízkosti předávky a po předání všech štafet pojede zpět do Kbel. Využití autobusu není povinné (můžete přijet individuálně, přijít pěšky, rozklusat se do Vinoře, …), není třeba se nikde hlásit. Předání štafety je pouze dotykem mezi běžci, štafety si nic nepředávají. Mezičas na předávce není měřen, zůstává mezičas na 5. km
  • Díky ukončení dlouhodobé spolupráce s partnerem z oblasti automotive nemáme v letošním roce mobilní úschovny. Připravili jsme ale druhou úschovnu přímo v Centrálním parku na místě, kde parkovala auta jako mobilní úschovna, tedy v blízkosti restaurace Zastávka u srubu. Úschovna bude otevřena v 11 hodin.

Další změny jsou spojené s aktuální situací s epidemií COVID-19:

z rozhodnutí Hygienické stanice nemůžeme s výjimkou vstupní chodby využít žádné prostory Základní školy, kde je v den závodu zázemí. V těchto omezených prostorách (ve Kbelích už nemáme možnost získat jiné odpovídající prostory) jsme schopni zajistit registraci závodníků a vyzvedávání startovních čísel, stejně tak i úschovnu zavazadel, vše pouze na menším prostoru.

Došlo k omezení počtu toalet ve škole, doobjednali jsme další mobilní toalety, budou přistaveny i ke škole (další budou v Centrální parku, kde jsou i pevné toalety vedle restaurace Zastávka u srubu), nebudou k dispozici sprchy, bohužel bez náhrady.

Masáže a Kineziotaping jsou v letošním roce zrušeny.

Vzhledem k doporučení na omezení shromažďování více osob v uzavřených prostorách žádáme běžce o zvážení využívání úschovny a omezení pobytu na registraci a v šatnách, pokud je to vůbec nutné.