PALESTRA Kbelská 10 proběhla již po 37., kapacita 1 300 účastníků byla vyprodána

Aktuality Ročník 2023

Na desetikilometrovou trať v sobotu 4. 3. ve Kbelích vyběhlo 1 034 účastníků, z toho 998 těch, kteří si vybrali hlavní trať na 10 km a 36 štafet dvojic na trati 6+4 km.  Za studeného, ještě zimního počasí, tak otevřeli jarní běžeckou sezonu v Praze. Na trať je startovním výstřelem vyslala Anežka Drahotová, studentka VŠTVS PALESTRA.

Těsně před startem pozdravil všechny účastníky vrtulník AČR, který několikrát nad startovním prostorem přeletěl a doplnil tak prezentaci Armády ČR v Centrálním parku.

Samotný závod pak vyhrál v rychlém čase 31:20 min René Sasyn z TJ Dukla Praha a v ženách Moira Stewartová ze Spartaku Praha 4, která trať zvládla na celkovém 19. místě za 33:35, což je historicky nejrychlejší čas na trati přes Kbely, Satalice a Vinoř. Zatím žádná žena v historii neběžela pro 35 minut, jedná se tedy o výrazné posunutí rekordu trati. V Akademickém MČR změřilo síly téměř padesát studentů. Mezi muži ho ovládl vítěz hlavního závodu a student ČVUT René Sasyn. Mistrovství žen kralovala v hlavním závodě třetí Gabriela Veigertová z TUL. Všichni vítězové hlavních kategorií se poprvé odnesli poháry z dílny AJETO.

Účastníci si mohli vybrat mezi vodiči, kteří je do cíle dovedli v přesně stanovených časech od 30 do 60 minut. Jako vodička na 45 minut se představila Eva Vrabcová Nývltová, pro kterou to byla vodičská premiéra. Závod se běžel na uzavřené trati a poslední z běžců doběhl do cíle za 1 hodinu a 20 minut, nebyl tedy ani zdaleka naplněn limit závodu, který je 90 minut.

Již v 9 hodin ale začal v Centrálním parku Kbely program pro děti, který zahrnoval i dětské běhy na tratích od 50 do 900 m. Závodu se zúčastnilo na 130 malých účastníků. Zde kapacita vyprodána nebyla, od většího počtu závodnic a závodníků nás patrně dělilo lepší počasí. Všichni si ale užili i PALESTRA Wellness den a program Hracích karet, který podpořily partneři závodu, společnosti Decathlon, KNAUF, Globus, Armáda ČR, Infinit a Záchranná služba MDT.

Celou akci organizují v rámci své praxe studentky a studenti Vysoké školy tělesné výchovy a sportu PALESTRA, kterým patří hlavní dík za organizaci akce.

PALESTRA Kbelská 10 se běhá ve Kbelích pravidelně první sobotu v březnu, proto již nyní si můžete označit termín dalšího, již 38. ročníku – 2. března 2024, registrace k závodu budou otevřeny od října.

Výsledky závodu najdete na https://sportt.cz/resultlist/1201 (hlavní závod na 10 km) a https://sportt.cz/resultlist/1244 (závody dětí).

Fotografie za závodu doplňujeme do naší fotogalerie, nebo přímo na https://petrvana.cz/index.php?album=kbely/20230304-palestrakbelska10